Stomatologia estetycznaSprawdź, jak przebiega zabieg wszczepiania implantów zębów

Sprawdź, jak przebiega zabieg wszczepiania implantów zębów

Leczenie implantologiczne jest dla Ciebie nowością i jesteś ciekawy, jak przebiega ten proces? Zanim przestudiujesz zabieg wszczepienia implantów, chcemy, abyś wiedział, że jest on trzonem działalności DUDA CLINIC. Urządzenia, z których korzystamy, spełniają najwyższe światowe standardy i podnoszą jakość naszego leczenia na najwyższy poziom. Kadrze lekarskiej przewodzi dr n. med. Mariusz Duda, prof. wizyt. SSU, ZSMU, USJ — międzynarodowy ekspert oraz lider w implantologii.

Przed zabiegiem

Zazwyczaj pierwszym krokiem leczenia jest konsultacja ze specjalistą i wywiad lekarski. Nie inaczej jest w przypadku leczenia implantologicznego – wizyta Pacjenta i zapoznanie się z jego stanem uzębienia są niezbędne do tego, aby lekarz mógł zaproponować optymalny proces leczenia. Kolejnym punktem jest przeprowadzenie odpowiednich badań. W DUDA CLINIC diagnostyka odbywa się przy pomocy urządzeń najnowszej generacji, m.in. skanera wewnątrzustnego, który obrazuje wnętrze jamy ustnej Pacjenta w trójwymiarze, co znacznie usprawnia proces diagnostyki. Badania tomograficzne pozwalają implantologowi pobrać precyzyjne pomiary i dokładnie zaplanować leczenie.

W trakcie zabiegu

Po przeprowadzeniu niezbędnej diagnostyki można przystąpić do właściwego zabiegu wszczepienia implantów. W DUDA CLINIC odbywa się on za pośrednictwem nowoczesnego urządzenia do cyfrowej nawigacji optycznej — NaviDent. Narzędzie jest bardzo precyzyjne i pozwala sprawnie wszczepić kilkunastomilimetrowy wkręt wykonany z tytanu w kość szczęki. Implanty zakładane są również poprzez szablony implantologiczne — przygotowane w technikach cyfrowych przed zabiegiem szablony, pozwalające na precyzyjną implantację, często bez rozcinania dziąseł. Następnie na implancie umieszczany jest łącznik oraz korona w strefie estetycznej. Implant zęba ma zastąpić korzeń, a korona ceramiczna — naturalne szkliwo. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i trwa od 15-30 minut.

Po zabiegu

Efektem leczenia są pięknie i naturalnie wyglądające zęby na implantach, które doskonale odwzorowują nie tylko wygląd, ale także funkcje naturalnych zębów – metamorfozy możesz zobaczyć na naszej stronie. Najczęściej zabieg wszczepienia implantów nie wymaga hospitalizacji. Przez pierwsze dni po zabiegu, należy stosować się do zaleceń lekarza w kwestii spożywania pokarmów i higieny implantów. Po okresie gojenia można w pełni zacząć cieszyć się nowym, pięknym uśmiechem.

W wyjątkowych, kompleksowych przypadkach lub jeśli Pacjent cierpi na dentofobię, zabieg może zostać wykonany w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym, zapewniającym możliwość trwania zabiegu w narkozie przez kilka godzin. Pacjent pozostaje wówczas na Oddziale Szpitalnym Klinik przez jedną dobę.

Implantologia jest obecnie najlepszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. Jeśli jesteś zainteresowany tym rodzajem leczenia w DUDA CLINIC lub chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszamy do kontaktu z recepcją w celu umówienia wizyty z naszym ekspertem.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.