Stomatologia estetycznaCierpisz na dentofobię? Pomóc może Ci analgosedacja

Cierpisz na dentofobię? Pomóc może Ci analgosedacja

Dentofobia nie jest wyłącznie strachem przed wizytą u dentysty. Pod tym pojęciem kryje się także paniczny lęk przed ingerencją stomatologa w nasze ciało. Charakterystyczne poczucie dyskomfortu, które towarzyszy wielu osobom przed wizytą, nie wynika jedynie z obawy przed bólem w trakcie zabiegu, ale jest potęgowane przez specyficzną atmosferę panującą w gabinetach dentystycznych. Ma na to wpływ m.in. wygląd urządzeń i dźwięki wydawane przez aparaturę medyczną. W konsekwencji, decyzja o podjęciu leczenia stomatologicznego zapada w wyniku nieznośnego, intensywnego bólu lub z powodu presji otoczenia.

 

 

Co może nam pomóc?

Jedną z popularniejszych technik jest analgosedacja, czyli znieczulenie, które charakteryzuje się podjęciem jednocześnie kilku działań, których celem jest zniwelowanie bólu podczas operacji czy zabiegu. Pacjent otrzymuje dożylnie miejscowe znieczulenie oraz leki nasenne i uspokajające, a przeprowadzany przez eksperta zabieg jest praktycznie nieodczuwalny. Ponadto, farmaceutyki zapewniają okresową niepamięć, tak więc cała operacja kończy się w świadomości Pacjenta szybko i bezboleśnie. Należy pamiętać, że dawka leków oraz czas trwania znieczulenia jest zależna od następującego po analgosedacji właściwego zabiegu stomatologicznego. Innowacyjne rozwiązania zapewniają komfort i ulgę.

Czy analgosedacja jest szkodliwa?

Czasami ten rodzaj znieczulenia stosuje się uznaniowo, na życzenie Pacjenta, lub po konsultacji medycznej. Jednak w przypadku niektórych zabiegów to przymus. W przeciwieństwie do innych form znieczulania, analgosedacja jest zdecydowanie mniej toksyczna – wynika to ze swobodnego działania układu krążeniowego i oddechowego, a także braku obowiązku podejmowania intubacji. Czas trwania narkozy również jest skrócony, w związku z czym maleje ryzyko ewentualnych powikłań, powszechnie spotykanych po znieczuleniach ogólnych, tj. bólów mięśniowych, zachrypniętego głosu czy nudności.

W celu zagwarantowania całkowitego bezpieczeństwa, przed przeprowadzeniem znieczulenia konieczny jest gruntowny wywiad medyczny. Anestezjolog poznaje stan zdrowia Pacjenta i jego dokumentację medyczną. W DUDA CLINIC analgosedacja umożliwia sprawne przeprowadzenie zabiegu i zminimalizowanie powikłań pooperacyjnych.

Scroll Down
Bottom Reached

No posts were found for provided query parameters.