Bezzębie i jego leczenie

Implanty pozwalają na pełne, kompleksowe i szybkie odbudowanie utraconych zębów. Dzięki nim ruchome, niewygodne protezy przyklejane klejem przechodzą do historii. Odbudowa bezzębia polega na wczepieniu implantów w szczęce i żuchwie, a następnie  osadzeniu na niej protezy. Proteza osadzona na implantach może być stała lub wyjmowana – wybór jednej z nich podejmuje stomatolog wraz z pacjentem podczas konsultacji przed zabiegiem.

Proteza stała

Proteza stała jest niewyjmowanym uzupełnieniem protetycznym pełen komfort użytkowania. By założyć protezę stałą, lekarz –implantolog wszczepia co najmniej 4 implanty w żuchwie i 6 implantów w szczęce pacjenta. Następnie implanty zasklepia się przy pomocy śrub i zostawia do wygojenia. W tym czasie pacjent otrzymuje zastępczą nakładkę protetyczną, która będzie mu służyć do momentu wygojenia się implantów i ich zrośnięcia ze szczęką. Po tym okresie do implantów mocowane są specjalne łączniki, na których stomatolog osadza protezę stałą.

Proteza ruchoma

Proteza ruchoma jest doskonałym rozwiązaniem zastępującymtradycyjne protezy ruchome. Nie tylko nie wymaga problematycznego mocowania na klejach, ale jest również stabilniejsza, nie ulega odkształceniom i nie przesuwa się. Do przymocowania protezy ruchomej lekarz - implantolog wszczepia minimalnie dwa implanty w szczęce dolnej i cztery implanty w żuchwie. Następnie na implanty zakłada się belkę lub łączniki, które mocują protezę. Proteza ruchoma może być wyjmowana, co znacznie ułatwia jej czyszczenie i dbanie o higienę jamy ustnej.

Zalety leczenia bezzębia z zastosowaniem protezy osadzonej na implantach

  • To najlepszy sposób na przywrócenie funkcji i estetyki naturalnego uzębienia.
  • Implanty utrzymają gęstość i objętość kości szczęki oraz pomagają zachować naturalny i młody  wygląd jamy ustnej i twarzy.
  • Proteza osadzona na implantach nie utrudnia mówienia, jak zdarza się w przypadku tradycyjnych protez.
  • Osadzenie protezy na mocnej podstawie, jaką są implanty zrośnięte ze szczęką, umożliwia jedzenie wszystkich, nawet najtwardszych pokarmów
  • Utrzymanie higieny protezy opartych na implantach jest bardzo łatwe – wystarczają zabiegi higieniczne, jakie stosuje się w przypadku naturalnych zębów.
  • Protezy osadzone na implantach są bardzo trwałe i pozwalają nawet na kilkadziesiąt lat użytkowania.