Implant jak prawdziwy ząb

foto główne
Implantologia opiera się na złożeniu, że systemy leczenia stomatologicznego powinny naśladować i odzwierciedlać naturę. Dlatego implanty nie tylko zastępują funkcje naturalnych zębów, ale również dorównują im pod względem estetycznym.

Naturalne zęby posiadają zbudowane z zębiny rdzenie otoczone powłoką ze szkliwa. Kluczem do naturalnego wyglądu zębów jest zastosowanie koron, które naśladują ich wygląd. Dlatego w Duda Clinic korzystamy z najlepszych rozwiązań protetycznych, gwarantujących najwyższej klasy efekt końcowy. Przed przystąpieniem do wykonywania koron, protetyk pobiera odcisk pozostałych zębów pacjenta, tak, by precyzyjnie dopasować koronę do ich wielkości, kształtu i koloru.

W obrębie części estetycznej szczęki i żuchwy najlepiej sprawdzają się korony pełnoceramiczne, a więc wykonane w całości z wysokiej jakości porcelany. Porcelana, podobnie jak naturalne zęby, częściowo przepuszcza światło, ponadto daje ogromna możliwości wyboru koloru, tak, aby korona nie różniła się wyglądem od naturalnych zębów. W koronach zastępujących zęby trzonowe stosuje się z kolei korony ceramiczne osadzone na metalu – takie korony odznaczają się naturalnym wyglądem i trwałością, dzięki czemu mogą przejmować obciążenia, którym poddawane są naturalne zęby trzonowe. 

Dr n. med. Mariusz Duda prezentuje implant obok 20 groszówki.