Periodontologia to dział nowoczesnej stomatologii, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób dziąseł oraz tkanek okołozębowych i okołowszczepowych. DUDA CLINIC oferuje leczenie periodontologiczne w przypadku paradontozy, specjalizujemy się również w perioimplantologii związanej z przygotowaniem tkanek miękkich do implantacji oraz leczeniem problemów związanych z dziąsłami dookoła funkcjonujących już implantów

Objawy paradontozy

Paradontoza to inaczej zapalenie przyzębia, które objawia się bardzo nieprzyjemnymi i bolesnymi dolegliwościami w jamie ustnej. Należą do nich m.in.:

  • rozchwianie zębów, które może doprowadzić nawet do ich utraty,
  • krwawienie dziąseł połączone często z nieświeżym oddechem,
  • ból wywołany przez stany zapalne,
  • obniżanie się dziąseł, które prowadzi do odsłonięcia szyjek zębowych.

Kłopoty z dziąsłem przy implantach - periimplantitis

Periimplantitis to zapalenie dziąsła przy implancie, obniżenie się poziomy kości i resorpcja zapalna kości przy implancie. Objawami mogą być:

  • dziąsło przy implancie jest bolesne, zaczerwienione
  • w okolicy implantu pojawia się wysięk ropny
  • dziąsło jest obniżone i widać ciemny, tytanowy wszczep

Leczenie paradontozy i periimplantitis

Jeśli zauważyłeś u siebie powyższe objawy, to zapraszamy Cię na konsultację do DUDA CLINIC. Nasz periodontolog w Katowicach przedstawi Ci swoje rekomendacje dotyczące higieny zębów w trakcie tej choroby lub zaprezentuje plan leczenia periodontologicznego. Terapia chorób dziąseł może opierać się na leczeniu chirurgicznym, a w ostateczności na usunięciu zębów i leczeniu implantologicznym. Periimplantitis przy implantach leczy się metodami zachowawczymi, z zastosowaniem lasera jak również metodami chirurgicznymi z odbudową kości i przeszczepem dziąsła.