Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów to zabieg profilaktyczny, który pomaga usunąć z powierzchni zębów osady i przebarwienia. Regularne piaskowanie zębów pozwala uniknąć przekształcenia nawarstwiających się osadów w kamień nazębny. Zabieg piaskowania w Duda Clinic przeprowadzany jest  przy użyciu profesjonalnego urządzenia kierującego strumień specjalistycznego  piasku dentystycznego na zęby pacjenta. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Pacjent może odczuwać jedynie lekkie uczucie szczypania kiedy ziarenka piasku odbijają się od powierzchni zęba i trafiają w dziąsło. 

Kto powinien zdecydować się na zabieg piaskowania?

Zabieg piaskowania poleca się przede wszystkim osobom, które narażają zęby na powstawanie przebarwień i osadów przez picie kawy, herbaty, czy palenie papierosów. Piaskowanie usuwa nie tylko przebarwienia, ale również płytkę bakteryjną, minimalizując tym samym ryzyko próchnicy, chorób dziąseł, przyzębia i dalsze rozwijanie się kamienia nazębnego.

Piaskowanie zaleca się również osobom, które noszą stały aparat ortodontyczny. Profesjonalny zabieg stomatologiczny umożliwia usunięcie osadów i płytki bakteryjnej z miejsc, do których dostęp jest w tym czasie znacznie utrudniony. 

Piaskowanie zębów to doskonała metoda na dokładne oczyszczenie zębów i powinno być przeprowadzane przynajmniej raz w roku.


Wstecz